Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/139822/virtual/www/domains/afsterapie.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /data/web/virtuals/139822/virtual/www/domains/afsterapie.cz/wp-content/themes/mioweb/modules/visualeditor/visual_editor_class.php on line 81
Bolestivé stavy páteře

Bolestivé stavy páteře

Metodika AFS

Problémy s páteří jsou nejrozšířenější skupinou problémů pohybového aparátu. Snad každého dospělého člověka postihl nějaký blok většinou buď krční, nebo bederní páteře (houser). AFS pomáhá velice efektivně rychle odstranit bolest a vrátit plnou hybnost postiženým segmentům páteře. V naprosté většině případů se daří vrátit plnou hybnost již první korekcí. Je potřeba si však uvědomit, že uvolnění hybnosti neznamená úplné vyřešení daného problému a je samozřejmě nutné více terapií k úplnému a trvalejšímu fyzioregeneračnímu efektu.

AFS však neřeší pouze akutní stavy, ale dokáže uvolnit i bloky a zatuhlé partie vzniklé dlouhodobou jednostrannou zátěží. To je problém např. masérů, kadeřnic, zubařů a x dalších profesí vykonávaných v nepřirozené, strnulé, nebo jinak náročné póze.

Alarmující je v naší praxi fakt, že časté problémy s páteří nalézáme u dětí. Velice častý je pohled dospělých, že v tak nízkém věku je nemohou bolet záda. Přitom následky přehlížení někdy i drobných problémů jsou dost výrazné (kulatá záda, vystouplé lopatky, skolióza, špičky nohou vytočené dovnitř atd.) Problém dětí je, že mají proti dřívějším generacím méně pohybu a omezenější škálu. U televize a u počítače se úspěšně deformují a pokud sportují, zatěžují většinou jen určité svalové partie. Často pak vznikne drobný blok, který pokud se neřeší, vyvolává v kombinaci s růstem dítěte disharmonie správného držení těla. Pomocí AFS lze ve značné míře omezit výše popsané problémy včasnou diagnostikou svalových dysfunkcí a následnou harmonizací odstranit řadu příčin nesprávného vývoje kosterního systému.